Blog

„Z poprawną polszczyzną na co dzień” – II etap

8 stycznia 2018 roku odbył się w naszej szkole II etap XIV Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Zakwalifikowała się do niego Paulina Kozik – uczennica klasy III Technikum – technik hodowca koni, która w I etapie uzyskała 25 punktów (wymagane minimum to 22 punkty, czyli 75%).

W II etapie uczennica musiała zmierzyć się z różnymi rodzajami zadań. Pierwsze ćwiczenie polegało na dokonaniu korekty tekstu, w którym pojawiły się błędy językowe,  dwa kolejne natomiast sprawdzały znajomość frazeologii – zadaniem uczestniczki było właściwe odczytanie przedstawionego w formie rysunku związku frazeologicznego, a następnie ułożenie do niego krótkiej historyjki.

Do III etapu zakwalifikują się osoby, które zdobędą w tej części minimum 27 punktów, tj. 90%. Trzymamy kciuki za Paulinę!!!

EnglishGermanPolish
English German Polish