O Internacie

Głównym celem działalności internatu jest wspomaganie dydaktycznej i wychowawczej roli szkoły, uzupełnianie i wzmacnianie oddziaływań wychowawczych domu rodzinnego młodzieży. Ponadto staramy się zapewnić optymalne warunki do nauki i wypoczynku oraz rozwijania pasji i zainteresowań uczniów, w ramach prowadzonych różnorodnych zajęć i kół zainteresowań.

Internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Wolborzu znajduje się w zabytkowym zespole pałacowym,
w dwóch budynkach zwanych umownie „A” i „B”. Są to budynki jednopiętrowe i mieści się w nich 140 miejsc noclegowych.

W budynku internatu „A” znajdują się: sala konferencyjna, biblioteka, pokój wychowawców internatu oraz pokoje 3 i 5 osobowe dla młodzieży.

W budynku internatu „B” znajdują się: gabinet kierownika, sekretariat internatu, gabinet pielęgniarki, pokój wychowawców, kuchenka (z dostępem do pralki), sala telewizyjna oraz pokoje 3-osobowe dla młodzieży.

W celu zapewnienia młodzieży poczucia bezpieczeństwa internat jest całodobowo monitorowany. Internat prowadzi także stołówkę szkolną. Znajduje się ona w oddzielnym budynku na terenie szkoły. Wychowankowie internatu korzystają z całodziennego wyżywienia. Z obiadów może skorzystać również młodzież szkolna, nie mieszkająca w internacie.

EnglishGermanPolish
English German Polish