Blog

XV Targi Edukacyjne w Wolborzu

09 marca 2017 r. po raz kolejny już uczestniczyliśmy w  XV Targach Edukacyjnych zorganizowanych w Publicznym Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Wolborzu. Jako jedna z kilkunastu zaproszonych na targi szkół ponadgimnazjalnych, przedstawiliśmy w niebanalny sposób  naszą ofertę edukacyjną gimnazjalistom z Wolborza, Moszczenicy, Będkowa, Czarnocina i Rękoraja. Konkursy, upominki, interesująca dekoracja i rozśpiewana młodzież niewątpliwie wzbudziły zainteresowanie gimnazjalistów i skłoniły ich do odwiedzenia naszego stoiska promocyjnego i bezpośrednich rozmów o trudnych wyborach dalszej ścieżki edukacyjnej. Rozmowy te  prowadzone były zarówno z obecnymi na targach nauczycielami,  ale głównie z młodzieżą naszej szkoły. W związku z tegorocznym Jubileuszem naszej szkoły, działaniom promocyjnym towarzyszy hasło: „Nowoczesna szkoła oparta na 50-letniej tradycji”, czego odzwierciedleniem jest przygotowana przez naszą placówkę oferta edukacyjna na rok szkolny 2017/2018 scalająca fundamentalne dla nas kierunki kształcenia i nowatorskimi pomysłami. Nie można również pominąć tego, co działo się tuż przed wejściem do wolborskiego gimnazjum, pod które to wejście przyjechała o siłach własnego silnika maskotka naszej szkoły czyli jedyny w swoim rodzaju „maluch – kabriolet” pod opieką swojego pomysłodawcy i wykonawcy, czyli Pana Roberta Olejnika oraz uczniów. Ten kultowy już samochód w niepowtarzalnej wersji „cabrio” po raz kolejny wzbudził podziw i zachwyt zarówno chłopców, jak i dziewcząt.

Po zakończeniu targów w gimnazjum, przyszedł czas na drugą część działań promocyjnych, która miała miejsce już na terenie naszej szkoły. Gimnazjaliści z Moszczenicy i Będkowa pod opieką zarówno swoich nauczycieli, jak również Pań: Agnieszki Olejnik, Urszuli Siatkowskiej i Beaty Wychowałek zostali oprowadzeni po budynku głównym szkoły, warsztatach wraz ze stajnią oraz internacie. We wszelkie podjęte w tym dniu działania zaangażowała się licznie młodzież naszej szkoły, która wykazała się szczególną odpowiedzialnością i solidnością, za co wszystkim bardzo dziękujemy!!!!

Oprawę muzyczną zapewnił specjalista ds. animacji kultury pan Krzysztof Bylinka ze swoją ekipą.

Nasza ekipa: Latocha Patryk, Owczarek Justyna, Antosiak Martyna, Owczarek Joanna, Kalinka Antoni, Koperski Krzysztof, Owczarek Weronika, Piwowarska Karolina, Lenarcik Ewelina, Kaźmierczak Izabela, Dziubałtowski Szymon, Ostalak Anna,  Wrona  Justyna, Serwa Adrianna, Ciotucha Magda, Stefańczyk Krystian, Żegota Justyna, Dziubałtowska Weronika, Kaźmierczak Andrzej, Stańczykowski Radosław, Kobacki Wiktor, Baranowska Gabriela, Matuszczak Urszula, Rycerz Aleksandra, Stefanek Natalia, Skoneczny Mateusz, Kwiecień Konrad.

EnglishGermanPolish
English German Polish