Blog

Wznawiamy praktyki zawodowe w Grecji w ramach programu Erasmus+

Stawiamy na rozwój zawodowy naszych uczniów – wznawiamy praktyki zawodowe w Grecji w ramach programu Erasmus+

 20 maja 2021r., po raz kolejny, a pierwszy od wybuchu pandemii, 39-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół CKU w Wolborzu pod opieką 4 nauczycieli wyruszyła w dwutygodniową podróż do słonecznej Grecji w ramach programu  Erasmus+Stawiamy na rozwój – ZS CKU w Wolborzu na praktykach zagranicznych”, czyli mobilności edukacyjnej w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego. Wyjazd młodzieży został poprzedzony przygotowaniem językowym, w ramach którego   uczniowie szlifowali swoje umiejętności komunikacyjne w zakresie języka angielskiego oraz stawiali swoje pierwsze kroki ucząc się podstaw  języka greckiego.

Przez 2 tygodnie uczestnicy projektu mieszkać będą  w malowniczo położonym na Riwierze Olimpijskiej i sąsiadującym z plażą hotelu Poseidon Palace.

Praktyki zawodowe w 4 grupach zawodowych uczniowie będą odbywać w następujących miejscach: Pierias Endurance Horse Team (technikum hodowli koni), Symonis KE SIA OE Agricultural Machinery & Equipment (technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki), Koutalias ATH (technikum logistyczne), Poseidon Palace Hotel  Leptokarya (technikum hotelarskie).

Na młodzież Zespołu Szkół CKU w Wolborzu, oprócz zdobywania nowych umiejętności zawodowych,  czeka również bardzo ciekawy program kulturowy: jednodniowa wycieczka do kompleksu skalno–klasztornego Meteory,  rejs statkiem na wyspę na Skiahtos, jednodniowa  wycieczka do Thessalonik, wieczór grecki obejmujący pokazy tradycyjnych tańców, śpiewu i greckich strojów ludowych, jednodniowa wycieczka do Aten, zajęcia edukacyjno – kulturowe w formie warsztatowej na miejscu  i w terenie, …….oraz słoneczna plaża, ciepłe morze i moc pozytywnych wrażeń, tak bardzo wszystkim potrzebnych po rocznej izolacji !!!

EnglishGermanPolish
English German Polish