Blog

Nowoczesna szkolna ekopracownia zaprasza!!!

W I kwartale 2021r.,w  ramach udzielonego dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, w naszej szkole trwały prace mające na celu utworzenie nowoczesnej pracowni do prowadzenia zajęć głównie z biologii i geografii, ale również chemii czy fizyki. Nad terminowością i finansami realizowanych prac oraz zakupów realizowanych w ramach projektu czuwał Kierownik Gospodarczy Pani Beata Szczepanik. Przed przystąpieniem do wyposażania pracowni, sala lekcyjna przeszła gruntowny remont. W ramach pozyskanych środków pracownia została doposażona w nowoczesny sprzęt audiowizualny, komputerowy i nagłaśniający. Zostały zakupione: m. in.:

 • mikroskop cyfrowy z kamerą cyfrową,
 • mikroskopy szkolne,
 • zestawy preparatów mikroskopowych,
 • zestawy skał i minerałów,
 • globusy,
 • ciśnieniomierz,
 • stetoskop,
 • zestaw do badania wody,
 • szkielet człowieka,
 • model skóry,
 • model mózgu człowieka,
 • model oka,
 • model narządów klatki piersiowej,
 • modułowe pracownie przyrodnicze,
 • stacja meteorologiczna.

Całość dopełniły nowe meble oraz różnorodne odmiany roślin. Namiastkę dokonanych zmian można zobaczyć na kilku zamieszczonych zdjęciach.

Nowoczesna szkolna ekopracownia w ZSCKU w Wolborzu Nowoczesna szkolna ekopracownia w ZSCKU w Wolborzu Nowoczesna szkolna ekopracownia w ZSCKU w Wolborzu Nowoczesna szkolna ekopracownia w ZSCKU w Wolborzu

Nowoczesna pracownia otworzyła już swoje drzwi dla wszystkich uczniów  naszej szkoły, ale zaprasza również wszystkich tegorocznych absolwentów szkół podstawowych.

Nowoczesna szkolna ekopracownia w ZSCKU w Wolborzu Nowoczesna szkolna ekopracownia w ZSCKU w Wolborzu Nowoczesna szkolna ekopracownia w ZSCKU w Wolborzu Nowoczesna szkolna ekopracownia w ZSCKU w Wolborzu Nowoczesna szkolna ekopracownia w ZSCKU w Wolborzu

Ósmoklasisto!

PRZYJDŹ

– ZOBACZ–

… i  DOŁĄCZ

do ciekawych świata
i wspólnie z nami odkrywaj
nieznane sekrety przyrody !!! 

Nowoczesna szkolna ekopracownia w ZSCKU w Wolborzu

EnglishGermanPolish
English German Polish