Blog

Wycieczka do MOK- u na film dokumentalny pt. „Mama, Tata, Bóg i Szatan”

W środę, 5 września, młodzież zamieszkująca internat przy Zespole Szkół CKU w Wolborzu wzięła udział w projekcji filmu dokumentalnego w reżyserii Pawła Rodana – Jóźwiaka pt. „MAMA, TATA, BÓG I SZATAN”.

Prezentacja filmu stanowi część projektu Muzeum Kinematografii w Łodzi pn. „Dokumenty w drodze. Stymulator emocji”. Wolbórz jest jednym z ośmiu miejscowości w woj. łódzkim, gdzie ów projekt będzie realizowany.

Wspomniany obraz  to jeden z najlepszych dokumentów minionego dziesięciolecia pokazujący, że traumy wyniesione z dzieciństwa ciągną się za nami bardzo długo. Nakręcenie tego obrazu wymagało od reżysera nie lada odwagi, bo musiał stanąć oko w oko z problemami, które nie dają się łatwo rozwiązać. Przez cztery lata kręcił film o swoich najbliższych i o sobie. Wyznaje, że ten film kosztował go znacznie więcej niż zwykłe zadanie stawiane przed studentami reżyserii Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Popadł w depresję, stracił rok studiów. Kiedy ukończył film, chciał, by rodzice obejrzeli go razem. Mama się zgodziła, ojciec odmówił.

Po projekcji filmu odbyło się spotkanie z reżyserem.

EnglishGermanPolish
English German Polish