Blog

Wycieczka do Pożarniczego Centrum Historyczno – Edukacyjnego Ziemi Łódzkiej w Wolborzu

W środę 17 października młodzież z klas pierwszych zamieszkująca internat przy Zespole Szkół CKU w Wolborzu wzięła udział w pieszej wycieczce do Centrum Historyczno – Edukacyjnego ziemi Łódzkiej w Wolborzu.

Młodzież na miejscu przywitała przewodnik pani Barbara Duda, która oprowadziła nas po muzeum. Obejrzeliśmy wystawę tematyczną  pt. „Wolność jest w nas” przygotowaną w związku z obchodami 100-nej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W centrum  znajduje się wiele zgromadzonych eksponatów dotyczących pożarnictwa o których w ciekawy sposób opowiedziała nam pani przewodnik. Zobaczyliśmy bogate zbiory sprzętu strażackiego, umundurowania, hełmy paradne i bojowe, odznaczenia, stare fotografie, dokumenty. Dowiedzieliśmy się różnych ciekawostek na temat sławnych ludzi mieszkających kiedyś na terenie naszego miasta i okolic oraz o historii i zastosowaniu wielu ciekawych przedmiotów codziennego użytku znajdujących się w centrum. Wycieczkę do muzeum zorganizowała nam pani kierownik Agnieszka Olejni wraz z wychowawczynią panią Renatą Garnys.

EnglishGermanPolish
English German Polish