Blog

VII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej

Blisko trzystu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z szesnastu województw zmierzyło się, w dniu 8 marca 2017 r., w VII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Logistycznej w Dąbrowie Górniczej organizowanym przez Wyższą Szkołę Biznesu. To był wielki sprawdzian branżowej wiedzy przyszłych logistyków i spedytorów. Naszą szkołę, pod opieką p. Roberta Olejnika, reprezentowali: Karolina Błąkała (II tl), Marta Białowąs (III tl), Rafał Pietruszczak (III tl), Jakub Kwiecień (IV TL), Konrad Kwiecień (IV tl) oraz Weronika Owczarek (IV tl), która wypadła najlepiej i w ostatecznej klasyfikacji zajęła wysokie 15 miejsce.

Konkurencja jest silna, ponieważ Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz policealnych z terenu całego kraju, którzy kształcą się na specjalnościach tj.: technik logistyk i technik spedytor. Inicjatywa cieszy się dużym prestiżem i niesłabnącym zainteresowaniem wśród uczniów pasjonujących się problematyką branży TSL.

Honorowy Patronat nad Ogólnopolskim Konkursem Wiedzy Logistycznej objęli: Minister Transportu i Budownictwa, Marszałek Województwa Śląskiego, Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Związek Transport i Logistyka Polska.

Tegorocznymi partnerami merytoryczni wydarzenia były wiodące firmy z branży logistycznej:. Raben Logistics Polska, Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze oraz Śląskie Centrum Logistyki, którzy ufundowali dla zwycięzców VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Logistycznej  staże, oraz wizyty studyjne i nagrody rzeczowe.

EnglishGermanPolish
English German Polish