Blog

Uczniowie ZS CKU z Wolborza w „Kole Fortuny”

W dniu 27.11.2018r. odbyła się jednodniowa wycieczka szkolna do Warszawy. Celem wycieczki było wzięcie udziału w nagraniach programu Koło Fortuny, emitowanego w Telewizji Polskiej. Program był nagrywany w Centrum Produkcji Filmowo – Telewizyjnej ATM Studio w Warszawie.

Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy przywitani przez pracownika Agencji Aktorskiej Sceneria, od której otrzymaliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w nagraniach. Po krótkim wprowadzeniu i wytłumaczeniu zasad nagrywania programu zostaliśmy zaproszeni do studia nagraniowego.

Podczas jednodniowego pobytu w studiu nagrań młodzież miała okazję zapoznać się z warsztatem pracy w Telewizji Polskiej i podejrzeć pracę na planie „od kuchni”.  Uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć pracę dziennikarzy, operatorów, dźwiękowców, oświetleniowców, reżyserów, asystentów i animatorów oraz posłuchać na żywo znanych i lubianych piosenek w wykonaniu Rafała Brzozowskiego z zespołem muzycznym. Okazało się, że aby powstało kilkanaście minut gotowego nagrania potrzeba kilkukrotnie dłuższego czasu przygotowań, wielu powtórzeń i zbiorowej pracy całego zespołu. W tym dniu, jako widzowie dopingujący zawodników w ich grze, my również byliśmy częścią tego zespołu. Niezapomnianą pamiątką z wyjazdu jest wspólne zdjęcie z prowadzącymi teleturniej – Rafałem Brzozowskim i Izabellą Krzan. Świetna zabawa, wiele emocji a przy tym edukacja – to kwintesencja wycieczki do świata mediów, jakim jest telewizja.

W wyjeździe wzięło udział łącznie 51 uczniów z klas: 3 thk, 3 tl, 3 tmria, 3 tps i 4 thk  oraz opiekunowie: Anna Matuszkiewicz, Agnieszka Olejnik, Urszula Siatkowska, Ewa Sobczyk, Marzena Włoch.

EnglishGermanPolish
English German Polish