Blog

Młodzież naszej szkoły poznaje tradycje bożonarodzeniowe

W dniu 14 grudnia 2018r. uczniowie klas pierwszych technikum hodowli koni i technikum hotelarskiego uczestniczyli w kolejnym już spotkaniu z tradycją i sztuką ludową, którego tematyka tym razem związana była z obrzędami i zwyczajami bożonarodzeniowymi. Gościnne progi otworzył przed młodzieżą naszej szkoły Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Bujnach, którego Pani Dyrektor oraz Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim zaprosili przedstawicieli wszystkich szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Piotrkowskiego. Uczniowie pod bacznym okiem Pań Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Moszczenica uczyli się wykonywania ozdób choinkowych oraz wysłuchali opowieści o zwyczajach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

EnglishGermanPolish
English German Polish