Blog

Symulator dachowania w ZSCKU w Wolborzu

W dniu 16 października  2019r. dla uczniów klas III i IV naszej szkoły zostało zorganizowane spotkanie profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Część teoretyczną prowadził funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi Maciej Cholajda. Podczas prelekcji młodzież miała okazję zobaczyć min. skutki wypadków i kolizji drogowych oraz zapoznać się z danymi statystycznymi. Dodatkowo utrwalili zasady bezpiecznego użytkowania dróg. Egzaminator WORD w Piotrowe Tryb. Michał Kędziora prowadził część praktyczną, gdzie uczniowie doświadczali symulacji wypadku drogowego – bezpiecznego „dachowania”. Uczniowie mieli okazję sprawdzić jak zachowuje się ciało ludzkie i sam pojazd w trakcie wypadku.  Spotkanie ze specjalistami z dziedziny ruchu drogowego na pewno w pozytywny sposób wpłynie na zachowanie się młodych użytkowników dróg i poprawi stan bezpieczeństwa.

EnglishGermanPolish
English German Polish