Blog

Uroczyste obchody dnia Edukacji Narodowej

W dniu 11.10.2019r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu uroczyście rozpoczęto obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej 2019. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście w osobach: Starosta Powiatu Piotrkowskiego p. Piotr Wojtysiak, Wicestarosta Powiatu p. Dariusz Magacz, członek Zarządu Powiatu p. Elżbieta Ościk, Wiceprzewodniczący Komisji Oświaty Rady Powiatu p. Ryszard Cieślak, Burmistrz Wolborza p. Andrzej Jaros oraz dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie pięciu szkół średnich prowadzonych przez Powiat Piotrkowski.

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej wręczone zostały Stypendia Starosty Piotrkowskiego dla 18 najzdolniejszych uczniów szkół powiatowych oraz nagrody Starosty dla dyrektorów i nauczycieli za ich całoroczną wyróżniającą się pracę. Wśród nagrodzonych uczniów i nauczycieli naszej szkoły znaleźli się: Jakub Kobus, Sara Wójcicka, Nina Szyroninoraz p. Krzysztof Świątek.

Powiatowe uroczystości Dnia Edukacji Narodowej były także okazją do wręczenia Nagród Dyrektora wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom obsługi Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu.

Po części oficjalnej zebrani goście wysłuchali i obejrzeli montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół z Wolborza (przygotowywanych pod okiem p. Renaty Słowik) poświęcony pracy i osobie nauczyciela. Całość zakończył krótki humorystyczny skecz przedstawiający rzeczywistość szkolną z lekkim przymrużeniem oka.

Okazały tort, który „wjechał” na koniec obchodów, spotkał się z wielkim aplauzem i zadowoleniem wszystkich zgromadzonych gości, uczniów i nauczycieli.

EnglishGermanPolish
English German Polish