Blog

Kampania informacyjna „Mamy w sobie niejedno Życie” w Zespole Szkół CKU w Wolborzu

W dniu 15 października 2019r. uczniowie klas trzecich i czwartych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu dotyczącym transplantologii, dofinansowanym ze środków Powiatu Piotrkowskiego. Kampanię informacyjną „Mamy w sobie niejedno Życie”,  organizowaną przez Stowarzyszenie Transplantacji Serca im. prof. Zbigniewa Religi, realizowali Państwo Magdalena Dura i Jarosław Cyrynger. Goście, którzy są po przeszczepach serc, w formie prezentacji multimedialnej oraz z własnego doświadczenia,  przedstawili obszerne informacje na temat transplantacji narządów. Wyjaśnili także kto może zostać dawcą oraz omówili sposób wypełniania oświadczenia woli. Spotkanie to zwiększyło  świadomość młodzieży w zakresie przeszczepiania narządów, jako metody ratującej życie innym, ciężko chorym  ludziom. Uczestnicy spotkania otrzymali również ulotki i oświadczenia woli, a bardziej zainteresowani uzyskali szczegółowe informacje na temat kampanii.

EnglishGermanPolish
English German Polish