Blog

Środa, 06/11/2019 – Grecja

Dzisiaj pełni energii przystąpiliśmy do praktyk!

Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki w firmie Simonis w Katerini pod okiem opiekunów po wstępnej ocenie stanu technicznego maszyn rolniczych przystąpili do pracy wykonując następujące czynności: sortowali i kategoryzowali opony względem typów, rozmiarów i zastosowania, następnie konserwowali elementy i podzespoły podnośnika teleskopowego oraz demontowali ciągnik mechaniczny.

Technik informatyki po praktykach, na których wykonywali czynności montażowe i serwisowe sprzętu komputerowego udali się na Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach do wydziału robotyki. Tam Pan Dr Manolis, który ze swoimi grupami projektowymi prowadzi badania i rozwój opowiedział naszej młodzieży o swojej pracy i osiągnięciach. Nasi uczniowie bardzo zainteresowali się kilkoma jego projektami m.in. robotami, które w przyszłości będą poszukiwać ludzi po skutkach trzęsień ziemi czy lawin, prowadzić samodzielnie inwentaryzację magazynów czy będą towarzyszące starszym ludziom przy okazji monitorując ich stan zdrowia. Nasza młodzież wychodząc z Uniwersytetu była bardzo zmotywowana do pracy.

Technik hodowli koni natomiast zaczęli od wykonywania codziennych czynności związanych z pielęgnacją koni i obsługą stajni, dokonywali oceny stanu zdrowia i zachowań zwierzęcia.

Na koniec dnia nasza młodzież odwiedziła górskie miasteczko Stary Pantaleimon, gdzie w niedużym sklepiku Pani Vouli mogli skosztować lokalnych miodów z kasztana jadalnego i owocu koumaro oraz podziwiać widoki okolicy, w której odbywają praktyki.

Projekt pt. “Stawiamy na rozwój – ZS CKU w Wolborzu na praktykach zagranicznych”, nr 2019-1-PL01-K102-062594, realizowany w ramach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

« 1 z 2 »
EnglishGermanPolish
English German Polish