Blog

Wtorek, 05/11/2019 – Grecja

Kolejny dzień praktyk za nami!

Technicy mechanizacji rolnictwa i agrotroniki dzisiaj po aktywnych praktykach, gdzie klasyfikowali maszyny rolnicze i ich przeznaczenie oraz dobierali maszyny i narzędzia do wykonywania prac związanych z produkcją rolną odwiedzili firmę Michalis Koupatsiaras w Koulura zajmującą się przechowywaniem owoców w swoich chłodniach. Bardzo nowoczesny zakład, o którym opowiedział im Pan Michalis, jak i w jakich warunkach przechowują kiwi, granaty i brzoskwinie. W 6 pomieszczeniach możliwe jest przechowywanie 1800 ton owoców. Firma bardzo nowoczesna technologicznie jest wstanie kontrolować i nadzorować swoje chłodnie zdalnie np. panujące w nich temperatury i wilgotność powietrza.

Technicy informatyki pod okiem opiekuna serwisowali sprzęt komputerowy – rozkręcali laptopy i diagnozowali uszkodzenia a następnie je naprawiali. Reinstalowali również systemy operacyjne na nowych dyskach a także instalowali drukarki sieciowe.

Technicy hodowli koni wykonywali czynności związane z codzienną pielęgnacją koni i obsługą stajni, dokonywali oceny zachowań i stanu zdrowia zwierzęcia, określali potrzeby pokarmowe koni oraz wartości pokarmowej pasz. Dzień wcześniej dziewczyny przygotowały miksturę na bazie naturalnych składników odstraszające muchy, tak aby ulżyć zwierzętom – mikstura okazała się skuteczna.

Projekt pt. “Stawiamy na rozwój – ZS CKU w Wolborzu na praktykach zagranicznych”, nr 2019-1-PL01-K102-062594, realizowany w ramach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

« 1 z 2 »
EnglishGermanPolish
English German Polish