Blog

Czwartek, 07/11/2019 – Grecja

Końcówka tygodnia a my nie zwalniamy tempa!

Technicy mechanizacji rolnictwa i agrotroniki w warsztacie, po ocenie stanu technicznego maszyn rolniczych przystąpili do przygotowywania bloku silnika ciągnika rolniczego do montażu, następnie czyścili powierzchnie silnika z korozji, demontowali sprzęgło w ciągniku oraz przeprowadzali wizualną weryfikację elementów prasy do naprawy. Na koniec zajęć posprzątali stanowiska przygotowując je na kolejny dzień pracy.

Technicy informatyki w grupach wykonywali następujące czynności: naprawiali laptopy, konfigurowali usługi na serwerach, instalowali sprawdzarki oraz konfigurowali router i reapater. Na koniec drukowali w 3D.

Technicy hodowli koni wykonywali czynności związane z codzienną pielęgnacją zwierząt i obsługą stajni, dokonywali oceny zachowań i stanu ich zdrowia oraz określali potrzeby pokarmowe oraz wartości pokarmowe pasz. Dodatkowo mieli możliwość asystowania kowalowi podczas podkuwania koni, zadając pytania i porównując greckie praktyki tego fachu z polskimi.

Projekt pt. “Stawiamy na rozwój – ZS CKU w Wolborzu na praktykach zagranicznych”, nr 2019-1-PL01-K102-062594, realizowany w ramach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

« 1 z 2 »
EnglishGermanPolish
English German Polish