Blog

Sobota, 09/11/2019 – Grecja

Kolejny weekend kulturowy rozpoczęliśmy od wczesnej pobudki i wyruszenia w trasę, tym razem kierując się na południe do stolicy Grecji. Zwiedzanie Aten zaczęliśmy od wizyty pod stadionem Kalimarmaro, aby zaraz potem udać się na najważniejszy punkt na mapie miasta, czyli Akropol. Tam w towarzystwie naszej lokalnej pani przewodnik poznaliśmy najciekawsze fakty z historii Propelejów, Erechtejonu i Partenonu. Zwiedziliśmy też muzeum na Akropolu. W wolnym czasie mieliśmy szansę sprawdzić nasze umiejętności językowe spacerując wąskimi uliczkami Plaki i dokonując zakupów pamiątek w tamtejszych sklepikach. Na końcu naszego pobytu w Atenach, udaliśmy się na plac Syntagma, aby pod pomnikiem nieznanego żołnierza obejrzeć uroczystą zmianę warty Evzonów.

Projekt pt. “Stawiamy na rozwój – ZS CKU w Wolborzu na praktykach zagranicznych”, nr 2019-1-PL01-K102-062594, realizowany w ramach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

EnglishGermanPolish
English German Polish