Blog

Piątek, 08/11/2019 – Grecja

Piątek, weekendu początek, ale dla nas dopiero po praktykach!

Technicy mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oceniali dzisiaj w warsztacie stan techniczny zespołów i podzespołów maszyn rolniczych, dobierali odpowiednie narzędzia do przeprowadzenia napraw oraz demontowali silnik kombajnu do buraków, a także przygotowanie do malowania (usuwali korozję i resztki starej farby) konstrukcji wagi towarowej. Czyścili także i przygotowywali do malowania ładowacz czołowy do ciągnika rolniczego.

Technicy informatyki pod okiem opiekuna dzisiaj zaczęli podstawy programowania obiektowego w VBA oraz uczyli się składni: sub, dim, for, inputbox oraz msgbox. Następnie tworzyli instalację strukturalną i testowali oraz usuwali problemy jakie wystąpiły w tej sieci.

Technicy hodowli koni po wykonaniu czynności związanych z codzienną pielęgnacją koni i obsługą stajni oraz oceny stanu zdrowia i zachowań koni, zajęli się szkoleniem i przygotowaniem koni – zgodnie z zasadami hodowli – do zawodów, które mają się odbyć w najbliższy weekend w Salonikach. Nasze hodowczynie miały okazję także przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne i wizualne takie jak np. strzyżenie.

Na koniec dnia pobawiliśmy się w rytmach greckiej muzyki i tańców.

Projekt pt. “Stawiamy na rozwój – ZS CKU w Wolborzu na praktykach zagranicznych”, nr 2019-1-PL01-K102-062594, realizowany w ramach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

« 1 z 2 »
EnglishGermanPolish
English German Polish