Blog

Niedziela, 10/11/2019 – Grecja

Niedziela miała napięty, ale za to bardzo ciekawy program. Zaczęliśmy od zawodów jeździeckich, na które zostaliśmy zaproszeni przez naszego opiekuna praktyk, Pana Daniela ze stadniny w Katerini. Pan Daniel i jego podopieczni brali udział w krajowych zawodach za Salonikami. Nasi hodowcy koni mieli okazję podziwiać i porównać organizację takich zawodów z tymi, na które uczęszczają w Polsce. Będąc tak blisko Thessalonik musieliśmy wjechać do centrum i śladami Aleksandra Wielkiego oraz jego dynastii zwiedzić to przepiękne i fascynujące miasto założone przez Kasandra, jednego z generałów Aleksandra Wielkiego i nazwane tak na cześć jego córki Thessalonike. Jest to drugie co do wielkości po Atenach miasto w Grecji.  Mieliśmy okazję zobaczyć m.in. Białą Wieżę, posąg Aleksandra Wielkiego na koniu, Łuk Triumfalny Galeriusza, Cerkiew Św. Demeriusza, Rotundę oraz najważniejsze miejsce spotkań mieszkańców Thessalonik, czyli Plac Arystotelesa.

Wracając zahaczyliśmy jeszcze o Masyw Olimpu, gdzie zwiedziliśmy górskie miasteczko Litochoro i jego największą atrakcję, czyli wąwóz rzeki Enipeas.

Projekt pt. “Stawiamy na rozwój – ZS CKU w Wolborzu na praktykach zagranicznych”, nr 2019-1-PL01-K102-062594, realizowany w ramach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

« z 2 »
EnglishGermanPolish
English German Polish