Blog

Poniedziałek, 11/11/2019 – Grecja

Początek nowego tygodnia i nowych doświadczeń zawodowych!

Technicy mechanizacji rolnictwa i agrotroniki w warsztacie oceniali stan techniczny zespołów i podzespołów maszyn rolniczych w tym ciągnika rolniczego, dobierali narzędzia do naprawy i czyszczenia części silnika ciągnika rolniczego oraz naprawiali elektornikę w ładowarce teleskopowej.

Technicy informatyki w podziale na zespoły, zajmowali się dzisiaj na swoich praktykach tworzeniem instalatora w VBA, instalacją switcha zarządzającego, konfiguracją routera oraz serwisowaniem oprogramowania.

Technicy hodowli koni wykonywali czynności związane z codzienną pielęgnacją koni i obsługą stajni. Wykonywali zabiegi pielęgnacyjne, m.in. opatrywanie ran na czole konia, strzyżenie oraz czyszczenie kopyt, oraz przygotowywanie konia do jazdy wierzchem. Na koniec praktyk nasza młodzież dosiadała koni i jeździła stępem, kłusem oraz galopem.

Projekt pt. “Stawiamy na rozwój – ZS CKU w Wolborzu na praktykach zagranicznych”, nr 2019-1-PL01-K102-062594, realizowany w ramach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

EnglishGermanPolish
English German Polish