Blog

New Holland

W ramach projektu “Stawiam na kwalifikacje II” szkoła w Wolborzu pozyskała sprzęt do nauki agrotroniki. Są to:

  • Ciągnik rolniczy New Holland TD 5.85 wyposażony w niezbędne usprzętowienie do precyzyjnego sterowania maszynami rolniczymi za pomocą sygnału nawigacji GPS. Intuicyjny wyświetlacz PLM znajdujący się w kabinie pozwala operatorowi w łatwy sposób przeglądać najważniejsze parametry maszyny i komunikować się z gospodarstwem. Łatwy w obsłudze portal internetowy umożliwia skuteczne zarządzanie wszystkimi danymi, pozwalając na podejmowanie szybkich decyzji w oparciu o otrzymywane na bieżąco informacje. Rozwiązanie to pozwala na jednoczesną kontrole wszystkich parametrów maszyny, włączając w to prowadzenie, a także najbardziej zaawansowane funkcje mapowania plonów i wilgotności.
  • Opryskiwacz polowy zawieszany Krukowiak Heros doposażony w komputer Bravo 400S wraz z odbiornikiem sygnału GPS, dzięki czemu możliwe jest automatyczne sterowanie opryskiwaczem. Najważniejsze funkcje komputera opryskiwacza to elektryczne włączanie i wyłączanie głowic w momencie nałożenie się powierzchni opryskiwanej na opryskaną, tryb prowadzenia równoległy, sygnalizowanie momentów skrętu, wizualizacja wykonanej pracy oraz sterowanie hydrauliką olejową opryskiwacza
  • Kolumna demonstracyjna pozwalająca na uruchomienie monitora PLM wraz z komputerem, anteną GPS i kierownicą interaktywną w sali lekcyjnej. Oprogramowanie polskojęzyczne umożliwia analizę mapy plonów, map zasobności gleby, tworzenie linii przejazdowych oraz tworzenie map aplikacyjnych.

W najbliższym czasie planowane jest pozyskanie nowych środków w ramach funduszy unijnych na zakup kolejnych maszyn rolniczych w celu skompletowania stanowisk do praktycznej nauki zawodu technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

EnglishGermanPolish
English German Polish