Blog

Mikołajki w internacie

I chociaż za oknami brak śniegu, nastrój świąteczny w naszym internacie zagościł już od pierwszych dni grudnia. W stołówce szkolnej, przy pięknie ubranej choince, mogliśmy poczuć atmosferę świąt i przywitać Mikołaja.

Tradycyjne już spotkanie mikołajkowe dla mieszkańców internatu odbyło się w czwartek 6 grudnia. Nasz szanowny Święty Mikołaj zawitał w internatowe progi i dla każdego przyniósł przeróżne słodkości, a dla pani kierownik i wychowawców drobne upominki. Zanim jednak uczniowie otrzymali prezenty, wszyscy bez wyjątku musieli wykazać się słuchem absolutnym i zaśpiewać kolędę, pastorałkę lub powiedzieć wiersz o charakterze świątecznym.

Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał bardzo dobry humor. W rolę Mikołaja jak co roku wcielił się uczeń klasy IV TMR, tym razem ten zaszczyt przypadł Wiktorowi Pielasowi, któremu, w rolach Śnieżynek, towarzyszyły Martyna Ziajka i Wiktoria Augustyniak z klasy II THK.

Serdeczne podziękowania składamy Panu Stefanowi Czaplikowskiemu, emerytowanemu pracownikowi naszej szkoły, który kolejny rok z rzędu ofiarował nam przepiękną choinkę.

EnglishGermanPolish
English German Polish