Blog

CAVALIADA Lublin 2018

W dniach 15 – 16 lutego 2018 r. uczniowie Technikum Hodowli Koni odbyli dwudniową wycieczkę do Lublina na Międzynarodowe Zawody Jeździeckie CAVALIADA 2018 oraz Stadniny Koni Czystej Krwi Arabskiej w Białce.

Podczas CAVALIADY oglądaliśmy konkursy w skokach przez przeszkody Średniej i Dużej Rundy oraz Konkurs Potęgi Skoku. Najważniejszym punktem wieczornych pokazów był niezwykle emocjonujący konkurs Halowego Pucharu Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi.

Następnego dnia udaliśmy się od Stadniny Koni Czystej Krwi Arabskiej w Białce. Przewodnikiem po Stadninie była Pani Renata Kurzyńska – główny specjalista ds. hodowli koni. W pasjonujący sposób opowiedziała o hodowli i rozrodzie koni czystej krwi arabskiej w Stadninie.

Wycieczka odbyła się w ramach projektu „Stawiam na kwalifikacje II” współfinansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego UE.

EnglishGermanPolish
English German Polish