Blog

Z poprawną polszczyzną na co dzień

23 października 2017 r. odbył się I etap XIV Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Podobnie jak w latach ubiegłych, wzięli w nim udział uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu.

O godzinie 9.10 uczniowie klas: III Technikum kształcącego w zawodach: technik hodowca koni i technik pojazdów samochodowych, klasy IV technik hotelarz oraz klasy I technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki przystąpili do rozwiązania testu, który składał się z 10 zestawów. Na udzielenie odpowiedzi mieli 45 minut. Zadaniem uczestników było zaznaczenie zadania zawierającego wyłącznie poprawne sformułowania. Aby zakwalifikować się do kolejnego etapu, uczniowie muszą zdobyć minimum 75% poprawnych odpowiedzi.

Wyniki konkursu poznamy już za miesiąc. Wtedy też dowiemy się, kto zakwalifikował się do kolejnego etapu.

EnglishGermanPolish
English German Polish