Blog

Wycieczka do Warszawy i Wilanowa

5 grudnia 2017 r. odbyliśmy wycieczkę do Warszawy. W wyjeździe uczestniczyły klasy IV Technikum – technik pojazdów samochodowych

i technik informatyk, klasa II – technik logistyk i technik hodowca koni oraz kilkoro  uczniów z innych klas. Mimo niesprzyjającej pogody bez przeszkód dotarliśmy na Stare Miasto, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w Jarmarku Bożonarodzeniowym. Podziwialiśmy wyroby rękodzieła artystycznego, wyroby ludowe oraz spróbowaliśmy tradycyjnych smakołyków. Następnie udaliśmy się do pałacu w Wilanowie. Tam wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy rezydencję Jana III Sobieskiego, uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej poznając ciekawostki o życiu króla oraz o powstaniu pałacu.

Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy jeszcze restaurację Mc Donald, gdzie posileni wróciliśmy do szkoły. Wyjazd zorganizowały panie: Edyta Cieślak, Anna Pałubska, Elżbieta Bogusławska i Anna Gielec.

EnglishGermanPolish
English German Polish