Blog

Wycieczka do Oświęcimia

W dniu 1 marca 2017 roku uczniowie ZS CKU w Wolborzu, głównie z klas trzecich, byli na wycieczce w Oświęcimiu. Uczestniczyli w lekcji historii na terenie niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – Birkenau. Istniał on w latach 1940 – 1945.Określany jest mianem ,,fabryki śmierci” – zginęło tam około 1,1 miliona ludzi różnych narodowości. Dla ludzi całego świata miejsce to jest symbolem Holokaustu, które od 1979 roku wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obecność w tym muzeum, będącym swoistym pomnikiem i świadectwem dokumentującym zbrodnie niemieckie w okupowanej Polsce, była ogromnym przeżyciem, które na trwałe zapisze się w pamięci młodzieży. Organizatorkami wyjazdu były panie: Danuta Łaska i Anna Gielec. Opiekę nad grupą sprawowali również panowie: Andrzej Witczak, Piotr Szczepanik, Marcin Łaski.

EnglishGermanPolish
English German Polish