Blog

Wycieczka do fabryki New Holland w Płocku

W dniu 01.03.2017 roku grupa uczniów  trzeciej klasy Technikum – technik mechanizacji rolnictwa w Wolborzu w ramach zajęć warsztatowych wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce dydaktycznej do fabryki New Holland w Płocku. Fabryka CNH w Płocku to dawna Fabryka Maszyn Żniwnych, w których powstawały kombajny Bizon. Dziś płocka fabryka w halach o powierzchni 100 tys. mmoże w ciągu doby wyprodukować 7 kombajnów, 12 pras i 14 hederów. A to wszystko dzięki swojej załodze liczącej niemal półtora tysiąca osób.

Dzięki uprzejmości kierownictwu Firmy uczniowie mieli możliwość poznania historii i struktury koncernu oraz obowiązujących standardów i aktualną gamę produktów. Podczas zwiedzania hal obejrzeli proces produkcji kombajnów zbożowych klasy TC oraz pras zwijających dobrze znanych BR6090 jak i najnowszych z serii Roll-Belt 150-180.

Fabryka zrobiła na nas ogromne wrażenie swoją wielkością i organizacją pracy, mimo iż w znacznej większości każdy kombajn produkowany jest ręcznie. Wszystkich, którzy chcieliby poznać proces produkcji kombajnu zachęcamy do obejrzenia filmu na stronie Youtube https://www.youtube.com/watch?v=BKSz9oHaqkQ .

EnglishGermanPolish
English German Polish