Blog

Wizyta w fabryce nowej Syreny

W środę 27 września 2017 r. odwiedziliśmy Fabrykę Samochodów Osobowych SYRENA w Kutnie. Nasza wycieczka miała na celu poznanie wznowionego procesu produkcyj kultowych już Syrenek.

Fabryka Samochodów Osobowych Syrena mieści się na terenie zakładów Polfarmex i jest inicjatywą ich właściciela. Po samej fabryce oprowadzał nas nadzorujący proces produkcyjny pan Maciej Pawlak. Na początku przedstawiono nam w formie wykładu ilustrowanego zdjęciami i filmami sam proces powstawania projektu reaktywowanej Syreny oraz nawiązania do innych znanych marek w budowie karoserii i podzespołów Syreny typu sport. Następnie udaliśmy się na halę produkcyjną, gdzie zobaczyliśmy szkielet samochodu, jego metalową ramę, widzieliśmy proces formowania elementów karoserii oraz kolejnych podzespołów w tym na wskroś nowoczesnym już aucie. Wreszcie zobaczyliśmy gotowy już prototyp Syreny, który zrobił na nas niemałe wrażenie. Mogliśmy go dotknąć i zasiąść za kierownicą, co zapewniło nam  niezapomniane chwile. Cały nasz pobyt przy kolejnych etapach produkcji był wzbogacany niezwykle ciekawym wykładem Pana Macieja Pawlaka, którego wiedza o współczesnej motoryzacji jest imponująca.

Wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń i z ogromem nowej wiedzy dotyczącej technologii produkcji dzisiejszych  samochodów. W wycieczce brała udział klasa IV tps, III ti oraz część klasy II tmr i a wraz z opiekunami Panem Dyrektorem Sławomirem Przybył i Panią Edytą Cieślak.

EnglishGermanPolish
English German Polish