Blog

Środa, 13/11/2019 – Grecja

Przedostatni dzień praktyk za nami!

Technicy mechanizacji rolnictwa i agrotroniki po praktykach dodatkowo odwiedzili firmę Terra w Larysie, która jest licencjonowanym przedstawicielem firmy New Holland – znanego producenta maszyn rolniczych – gdzie dowiedzieli się jakie są metody i zasady obrotu sprzętem rolniczym w tej firmie. Oceniali też stan techniczny maszyn i sprzętu rolniczego, ponieważ firma ta zajmuje się również skupem i sprzedażą używanych egzemplarzy. Zdobyte informacje były bardzo cenne dla rozwoju zawodowego naszej młodzieży.

Technicy informatyki kończyli dzisiaj swoje projekty arduino, instalowali micros na serwerze, przygotowywali wydruki w 3D oraz konfigurowali sieci komputerowe.

Technicy hodowli koni wykonywali czynności związane z codzienną pielęgnacją koni i obsługą stajni. Dokonywali oceny zachowań i stanu zdrowia koni, m.in. dziewczyny zdiagnozowały konkretnego pasożyt, który zalągł się na jednym z koni. Następnie dobierali i dopasowywali sprzęt jeździecki do form użytkowania konia.

Projekt pt. “Stawiamy na rozwój – ZS CKU w Wolborzu na praktykach zagranicznych”, nr 2019-1-PL01-K102-062594, realizowany w ramach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

EnglishGermanPolish
English German Polish