Blog

Spotkanie z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Dudą – Laury w konkursie Mistrzowie i Patrioci

W miniony wtorek, 10 grudnia uczennica klasy IV technik hodowca koni wraz z opiekunką p. Edytą Cieślak gościły w Pałacu Prezydenckim w Warszawie na uroczystym podsumowaniu konkursu literackiego Mistrzowie i patrioci. Konkurs zorganizowała Fundacja Instytut Łukasiewicza wraz z Ministerstwem Sportu, a Honorowy Patronat nad nim objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda. Celem konkursu było krzewienie wiedzy o polskich sportowcach – patriotach, którzy sławili Polskę w świecie, a często także walczyli za nią z bronią w ręku. Konkurs został zorganizowany w 100 – rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz dla uświetnienia obchodów 80 – tej rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Na konkurs zgłoszono ponad 1200 prac z całej Polski. W konkursie pod opieką p. polonistki E. Cieślak wzięły udział trzy uczennice naszej szkoły, w tym jedna z nich Maja Margasińska z klasy IV technik hodowca koni otrzymała wyróżnienie drugiego stopnia. Jest to wielkie osiągnięcie, tym bardziej, że nagrodą było osobiste spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą (a dodatkowo także sprzęt elektroniczny). Na uroczystej gali podsumowującej konkurs w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego znaleźli się – najważniejszy Gość – Gospodarz Pałacu Prezydent Andrzej Duda, Minister Sportu Pani Danuta Dmowska – Andrzejuk – wielokrotna mistrzyni Polski i świata w szermierce, poseł do Parlamentu Europejskiego Pan Ryszard Czarnecki oraz prezes Fundacji Instytut Łukasiewicza, przedstawiciele sponsora PKN Orlen, dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice i oczywiście nagrodzeni uczniowie. Nagrody wręczył  oraz gratulacje nagrodzonej uczennicy naszej szkoły Mai Margasińskiej oraz przygotowującej ją do konkursu p. Edycie Cieślak złożył Prezydent Andrzej Duda oraz Pani Minister Sportu Danuta Dmowska – Andrzejuk. Po części oficjalnej Prezydent odpowiadał na pytania młodzieży, wspominał własne dzieciństwo i rodzinne tradycje patriotyczne.

Było to dla nas niezapomniane przeżycie, wielki honor i zaszczyt, co podkreśliło nie tylko rangę konkursu, ale i fakt, że nasi uczniowie, także w dziedzinie humanistycznej, zdobywają najwyższe laury. Po zakończonej uroczystości nagrodzeni uczniowie wraz z opiekunami zostali podjęci obiadem w Sali Obrazowej Pałacu Prezydenckiego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.

EnglishGermanPolish
English German Polish