Blog

Ogólnopolski Przegląd Zespołów Ludowych i Stołów Regionalnych w Wolborzu

W dniu 6 lipca 2019r. w pięknych okolicznościach parku w Zespole Szkół CKU w Wolborzu odbył się I Piknik Ludowy, zorganizowany przez Fundację 150 lat KGW, Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim, Urząd Miejski w Wolborzu oraz Wolborskie Centrum Kultury.

Podczas Pikniku odbył się Ogólnopolski Przegląd Zespołów Ludowych i Stołów Regionalnych. Zaprezentowano najpiękniejsze pieśni, stroje i zwyczaje naszych małych ojczyzn. Na stołach królowały tradycyjne, regionalne potrawy. Podczas dnia kultury ludowej odbył się także Powiatowy Przegląd Twórców Ludowych. Udział w nim wzięło 11 twórców z powiatu piotrkowskiego, którzy prezentowali rękodzieło artystyczne.

Podczas Pikniku nie zabrakło stoisko promocyjnego gospodarzy, tj. Zespołu Szkół CKU w Wolborzu.

Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali nagrody Starosty Powiatu Piotrkowskiego, które wręczył wicestarosta Dariusz Magacz.

EnglishGermanPolish
English German Polish