Blog

Kolonie patchworkowe w Zespole Szkół CKU w Wolborzu

W dniach 29 czerwca – 6 lipca 2019r. gościliśmy w naszej szkole członków Stowarzyszenia Polskiego Patchworku. W trakcie tygodniowego pobytu pięćdziesiąt uczestniczek „kolonii” brało udział w kursach i szkoleniach prowadzonych przez członkinie Stowarzyszenia, a także szyły własne projekty. Powstało wiele magicznych, przepięknych patchorkowych dzieł sztuki, które wzbudziły prawdziwy zachwyt wśród przyglądających się codziennej pracy naszych „kolonistek”.

5 lipca 2019r. odbył się wernisaż wystawy „Biało – czerwona”. W związku z obchodzonym w roku 2018 stuleciem niepodległości, Stowarzyszenie umożliwiło polskim quilterkom przyłączenie się do świętowania tej pięknej rocznicy na własny, patchorkowy sposób. Zaproszono członków Stowarzyszenia do udziału w konkursie, na którym można było uszyć quilt w polskich barwach narodowych – bieli i czerwieni. Można było użyć wyłącznie tkanin w różnych odcieniach tych barw. W efekcie powstało ponad 60 prac w kategorii prac małych
i dużych.

Wystawa w murach naszej szkoły będzie gościła do 27 lipca. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia!

EnglishGermanPolish
English German Polish