Blog

Niesamowite opowieści o historycznej treści

W czwartek 23 listopada 2017 r. wzięliśmy udział w podsumowaniu XVIII Powiatowego Konkursu Literackiego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Tryb..

W konkursie wzięła udział trójka naszych uczniów: Patrycja Gamrot i Blanka Zasowska z klasy II Technikum – technik logistyk oraz Michał Matuszczak z klasy I Technikum – technik informatyk. Wszyscy troje zgodnie z zasadami konkursu napisali twórcze opowiadania umiejscowione w historii Piotrkowa Trybunalskiego zabrane pod hasłem „Niesamowite opowieści o historycznej treści”.

Na konkurs nadesłano 89 prac z 31 szkół. Nasza uczennica Blanka Zasowska zdobyła wyróżnienie oraz nagrodę książkową, a jej opowiadanie odnosiło się do tragicznej historii dwojga zakochanych, jaka rozegrała się w piotrkowskiej restauracji „Europa”.

Nagrodzonej uczennicy i innym uczestnikom serdecznie gratulujemy talentu literackiego. Uczniów przygotowywała do konkursu polonistka Edyta Cieślak.

EnglishGermanPolish
English German Polish