Blog

Narodowe czytanie 2019

W dniu 6 września 2019r .nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do akcji Narodowe Czytanie, której inicjatorem jest Prezydent RP Andrzej Duda. Po przedstawieniu  krótkiej historii tej akcji przez Jakuba Kobusa, dyrektor szkoły Dagmara Razik odczytała list Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Następnie w roli lektorów wystąpili: Zofia Bartoszek, Julia Izbińska, Adam  Urbańczyk, Bartłomiej Socha, Patrycja Lula, Julia Kobędza, Nikol Włodarek, Michał Matuszczak, Konrad Pełczyński, Patrycja Gamrot, Blanka  Zasowska, Maja Mospinek i Maja Margasińska.  Przeczytali oni fragmenty ośmiu nowel typowanych do tegorocznej edycji: Dobra pani E. Orzeszkowej, Dym M. Konopnickiej, Katarynka B. Prusa,Mój ojciec wstępuje do strażaków B. Schulz, Orka W. Reymonta, Rozdzióbią nas kruki, wrony… S. Żeromskiego, Sachem H. Sienkiewicza, Sawa H. Rzewuskiego. Mieliśmy również możliwość przypomnienia sobie sylwetek autorów nowel dzięki prezentacji multimedialnej. Mamy nadzieję, że akcja Narodowe Czytanie na stałe wpisze się w kalendarz uroczystości szkolnych.

EnglishGermanPolish
English German Polish