Poczta elektroniczna

1. Dlaczego powinienem korzystać ze skrzynki służbowej?

Skrzynka pocztowa w domenie zswolborz.pl to podstawowa forma elektronicznej komunikacji pomiędzy nadawcą, a odbiorcą, którymi mogą być np. uczniowie, dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice lub inne podmioty z którymi chcemy nawiązać kontakt. Dzięki skrzynce pocztowej w domenie zswolborz.pl możliwe jest odbieranie i wysłanie wiadomości e-mail wraz z załącznikami. Dodatkowo do każdego wysłanego maila może być dołączana automatycznie stopka, w które będą informacje kontaktowe, takie jak np. imię i nazwisko, nazwa nauczanego przedmiotu, adres, telefony, etc. Konfiguracja stopki opisana jest w dalszej część kursu.

Do podstawowych zalet posiadania i wykorzystywania poczty służbowej możemy zaliczyć:

⇒ zaufanie w kontaktach z innymi nauczycielami, uczniami, rodzicami;
⇒ bezpieczeństwo przesyłanych danych
⇒ obniżenie kosztów operacyjnych, zastępując tradycyjną korespondencję pocztą elektroniczną
⇒ zaoszczędzenie na papierze, znaczkach, faksach, kosztach druku
⇒ oszczędność czasu – jednym prostym kliknięciem można wysłać wiadomość zawierającą załącznik do wielu osób

W komunikacji z innymi, nie będą wykorzystywane wasze prywatne adresy e-mail, co umożliwia odseparowanie spraw służbowych od prywatnych.

Konto pocztowe w domenie zswolborz.pl to zaufanie w kontaktach z rodzicami, dzięki czemu, druga strona będzie miała pewność, że rozmawia z prawdziwymi nauczycielami.

Strona internetowa zswolborz.pl wyświetla Wasze adresy e-mail w sposób zrozumiały dla odwiedzających “ludzi”, jednak nieczytelne są dla odwiedzających “robotów” skanujących sieć w poszukiwaniu adresów email, które wykorzystują je do wysyłania spamu. Państwa skrzynki pocztowe chronione są skanerem antywirusowym i antyspamowym, jednak pamiętajcie aby nie używać adresu e-mail d. celów nie związanych z pracą.

…i w końcu adres e-mail w domenie zswolborz.pl stanowi renomę dla szkoły w ZSCKU w Wolborzu.

EnglishGermanPolish
English German Polish