Blog

III Powiatowy Rajd Nordic Walking

Najliczniejsza była grupa z gminy Moszczenica, ale na starcie stawili się także mieszkańcy z gminy Wolbórz, Czarnocin, Rozprza czy Aleksandrów. Chętnych do udziału w III Powiatowym Rajdzie Nordic Walking, nie brakowało. Wśród miłośników chodzenia z kijkami odliczyli się także samorządowcy – radne powiatowe Halina Derach i Elżbieta Ościk, a także wicestarosta powiatu Piotr Wojtysiak. Zanim jednak wyruszono w trasę na rozgrzewkę zaprosił instruktor Akademii Ruchu z Moszczenicy Andrzej Nitek. Uczestnicy przeszli malowniczym szlakiem, wytyczonym w parku szkolnym Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu, gdzie widać już pierwsze oznaki jesieni. Wspólny marsz był okazją do rozmów i rozważań na temat kolejnych projektów prozdrowotnych z myślą o mieszkańcach ziemi piotrkowskiej. Na mecie rajdu każdy piechur otrzymywał pamiątkowy medal, z rąk Marka Mazura – Przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego, Piotra Wojtysiaka – wicestarosty powiatu piotrkowskiego i Andrzeja Jarosa – burmistrza Wolborza. Podsumowując sobotnie wydarzenie wicestarosta Wojtysiak podziękował wszystkim uczestnikom za wspaniałe i zdrowo spędzone popołudnie, zachęcając jednocześnie do codziennej aktywności ruchowej. Warto przypomnieć, że w minionym roku, jedną z form, realizowanego przez samorząd powiatu piotrkowskiego projektu “Twoje Serce, Twoim Życiem”, były Akademie Ruchu. To właśnie dzięki Akademiom, 600 mieszkańców powiatu korzystało z zajęć rekreacyjno-sportowych. Projekt zakończono, a nawet wyróżniono w konkursie Ministerstwa Zdrowia, a Akademie nadal kontynuują swoją prozdrowotną misję we wszystkich gminach.

EnglishGermanPolish
English German Polish