Blog

Góra grosza 2018

W dniach 26.11. 2018 – 02.01.2019r. w naszej szkole i internacie po raz kolejny odbyła się akcja, pod nazwą „Góra Grosza 2018″. Dokładniej, zbiórka pieniędzy groszowych na dzieci znajdujących się w domach dziecka, czy rodzinach zastępczych. W akcji dzielnie uczestniczyli uczniowie: Małgorzata Dyśko, Wiktoria Witek i Ganda Reszka z kl. I THK oraz Cezary Oleśkiewicz z kl. I TL, którzy z wielkim zaangażowaniem wzięli się do pracy. Przebieg akcji monitorowały panie Renata Garnys i Edyta Gajda – Gawryszczak, które zachęciły nas do jej przeprowadzenia. Codziennie na jednej z lekcji chodziliśmy po wszystkich klasach i zbieraliśmy grosiki od uczniów i nauczycieli, którzy byli chętni wesprzeć akcję. Oczywiście drobne pieniążki zbieraliśmy, także chodząc z puszką po internacie, w czasie nauki własnej. Przecież nie każdy nosi pieniądze do szkoły, prawda?

Jak co roku uczniowie naszej szkoły nie zawiedli i garściami wrzucali niewielkie, złote monety do naszej puszki, która co jakiś czas musiała być z tego powodu opróżniana. Oczywiście nie jest to powód do gniewu czy smutku, a raczej do dumy, ponieważ dzięki wielkiej pomocy uczniów oraz nauczycieli udało nam się zebrać, aż 197,50 zł nie zważając na błędy liczących grosiki. Było to w końcu niezwykle trudne i wyczerpujące zadanie, więc wybaczmy im to.

Z tego powodu chcielibyśmy podziękować wszystkim uczniom i nauczycielom wspierającym tę oto akcję. Jesteśmy Wam za to bardzo wdzięczni! Niby jeden mały grosik nic nie znaczy, ale jeżeli każdy wrzucił przynajmniej po jednej monecie, uzbierała się z tego już jakaś większa kwota, która może pomóc dzieciom potrzebującym.

Zacznijcie szykować złote, lśniące monety już na następny rok, kiedy to spotkamy się w następnej edycji tej zbiórki ! Do zobaczenia! 

EnglishGermanPolish
English German Polish