Blog

Dzień Św. Jerzego

W dniu 12 maja 2017 r. odbył się w Technikum – technik hodowca koni w Wolborzu po raz kolejny Dzień Św. Jerzego. Jest to święto koniarzy i tych którzy władają bronią. Możemy się pochwalić, że Technikum w Wolborzu było pierwszą placówką, która w roku 1999 zorganizowała Dzień Św. Jerzego

W tym dniu młodzież technikum hodowli koni demonstrowała swoje umiejętności jeździeckie i powożeniowe w konkurencjach zręcznościowych, tj.:

  • ścieżka rycerska
  • pokaz zręcznościowy
  • turniej zaprzęgowy
  • rzut podkową do celu
  • wyścig na czworakach
  • przeciąganie liny

W prezentowanych konkurencjach wzięła udział również zaproszona młodzież z: Publicznego Gimnazjum w Wolborzu, Gimnazjum w Moszczenicy, Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim.

Impreza miała charakter integracyjny i dydaktyczny, ukazująca szeroki wachlarz zainteresowań jeździeckich uczniów naszej szkoły.

Młodzież z gimnazjów bardzo aktywnie zaangażowała się w poszczególne konkurencje. We wszystkich konkurencjach klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I miejsce – Gimnazjum nr 3 w Tomaszowie Maz.
II miejsce – Gimnazjum w Moszczenicy
III miejsce – Publiczne Gimnazjum w Wolborzu
IV miejsce – Gimnazjum nr 4 w Tomaszowie Maz.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Imprezę zakończyliśmy poczęstunkiem przygotowanym przez stołówkę szkolną.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy imprezy, zarówno nasi uczniowie oraz zaproszeni goście, bawili się dobrze i ponownie za rok spotkamy się na Dniu Św. Jerzego wolborskim technikum hodowli koni.

EnglishGermanPolish
English German Polish