Blog

Wycieczka do Sejmu 2017

Dnia 14.12.2017 r. uczniowie ZSCKU w Wolborzu z klas maturalnych wraz z Panem Dyrektorem Sławomirem Przybyłem i nauczycielami odwiedzili stolicę Polski.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzenie Pałacu Prezydenckiego, który jest siedzibą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.  Młodzież miała możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem i strukturą tego obiektu. Zwiedziła Salę Kolumnową, Kaplicę, gdzie przechowywane jest betlejemskie światełko pokoju przekazywane co roku Prezydentowi przez harcerzy, Salę Rokoko, Salę Białą im. Lecha Kaczyńskiego, Jadalnię i Salę Chorągwianą, gdzie prezentowane są repliki chorągwi polskich z różnych okresów historycznych.

Następnie uczestnicy wycieczki udali się do niższej izby parlamentu, czyli Sejmu RP. Przewodnik zapoznał ich ze strukturą i sposobem funkcjonowania Sejmu. Uczniowie mogli bezpośrednio wysłuchać wówczas odbywających się obrad.

Ostatnim elementem wycieczki było Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, gdzie została przedstawiona historia tysiąca lat dziejów polskich  Żydów. Muzeum jest miejscem spotkań tych, którzy pragną poznać historię i współczesną kulturę żydowską w oparciu o multimedia, a także nowocześnie wyposażone i zaaranżowane wnętrza.

Bogatsi o nowe doświadczenia uczestnicy wrócili, dziękując po drodze p. kierownik wycieczki Annie Gielec za bardzo ciekawy program.

EnglishGermanPolish
English German Polish