Blog

Wielki sukces uczennic ZSCKU w Wolborzu w Turnieju Recytatorskim!

18 października bieżącego roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbył się XI Powiatowy Turniej Recytatorski „Emocje zakute w słowa – Strofy o Niepodległej”. Konkurs zorganizowano w ramach obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego głównym celem była popularyzacja wśród młodzieży utworów o tematyce patriotycznej oraz rozwijanie wśród młodych twórców umiejętności recytatorskich.

Dwie uczennice naszej szkoły: Natalia Stefanek oraz Urszula Matuszczak – obydwie z klasy IV Technikum – technik hodowca koni zachwyciły jury i zgromadzoną publiczność interpretacją oraz recytacją wybranych przez siebie tekstów. Ula, prezentująca w kategorii: teatr jednego wiersza utwór Biało – czerwona, pokonała 34 uczestników turnieju i stanęła na najwyższym miejscu na podium. Natalia, recytująca wiersz Bagnet na broń Władysława Broniewskiego, zajęła III miejsce. Opiekę nad uczennicami sprawowała polonistka Marzena Włoch.

Gratulujemy!!!

EnglishGermanPolish
English German Polish