Blog

Wielki sukces literacki!

W minioną środę, 12 czerwca, gościliśmy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi, gdzie odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w 23 Przeglądzie Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych województwa łódzkiego. Uczennica klasy I technik hodowca koni Ganda Reszka zajęła I miejsce w kategorii proza za opowiadanie I need you my Loser.

Przegląd Twórczości Artystycznej odbywa się od 1996 roku i dotyczy uczniów szkół województwa łódzkiego kształcących w różnorodnych zawodach w formie technikum i obecnej szkoły branżowej.  W bieżącym roku szkolnym obejmował cztery kategorie: proza, poezja, malarstwo i fotografia. Ganda Reszka pokonała kilkadziesiąt opowiadań nadesłanych przez najczęściej starszych od niej uczestników i zajęła I miejsce.  Podczas uroczystej gali pokonując stres dotyczący wystąpień publicznych Ganda odczytała fragment swojego opowiadania. Zaprezentowała się znakomicie przed zgromadzoną publicznością, wśród której znaleźli się nie tylko uczestnicy przeglądu wraz z opiekunami, ale także obejmujący honorowy patronat nad konkursem przedstawiciele Wojewody Łódzkiego, Prezydenta Miasta Łodzi, Łódzkiego Kuratora Oświaty,  Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole i Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Zwyciężczyni przeglądu Ganda Reszka, którą opiekowała się p. Edyta Cieślak,  nie tylko pisze opowiadania, ale także pięknie rysuje, bierze udział w organizowanych w szkole warsztatach plastycznych, wchodzi w skład  reprezentacji naszej szkoły w piłkę siatkową, pasjonuje się końmi i jeździectwem. Swoją przygodę z literaturą rozpoczęła jeszcze w gimnazjum publikując opowiadania w Internecie w aplikacji Wattpad, co obecnie zaowocowało zdobyciem pierwszego miejsca w konkursie literackim.  Jak sama przyznaje, chce kontynuować swoją działalność artystyczną, na co bardzo liczymy. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów☺☺☺.

EnglishGermanPolish
English German Polish