Blog

Wieczór zadumy – „Można odejść na zawsze, by stale być blisko”

W dniu 29 października 2018r. odbył się wieczór poetycki poświęcony uroczystościom: Wszystkich Świętych oraz Święta Zmarłych. Przygotowana na ta okoliczność scenografia i muzyka Fryderyka Chopina wprowadziła wszystkich zebranych w nastrój powagi, skłaniający do zadumy i refleksji. Narratorzy – Paulina Kozik i Kacper Rudniak zapoznali wychowanków z historią obchodów uroczystości Wszystkich Świętych i Święta Zmarłych, przedstawili tradycje Dnia Zadusznego i odprawiane obrzędy ku czci zmarłych. Wychowankowie z uwagą wysłuchali wierszy klasyków polskiej poezji: Leopolda Staffa „Most” (Recytator I – Urszula Matuszczak), Jarosława Iwaszkiewicza „Warkocz jesieni” (Recytator II- Natalia Stefanek),  Mieczysława Jastruna „ Spotkanie w czasie” (Recytator III- Michał Matuszczak), Zbigniewa Herberta „Dojrzałość”  ( Recytator IV – Sara Wójcicka) i Kazimierza Przerwy Tetmajera „Wszystko umiera z smutkiem i żałobą”( Recytator V – Zuzanna Kwaśniewska). Szczególna atmosfera wieczoru na długo pozostanie w pamięci biorących w nim udział wychowanków. Scenografię i scenariusz uroczystości przygotowała z wychowankami pani Ewa Sobczyk.

EnglishGermanPolish
English German Polish