Blog

Warsztaty międzyszkolne „Z nami zdobędziesz Olimp”

W dniu 12 marca 2019r. w Zespole Szkół CKU w Wolborzu odbyła się kolejna edycja międzyszkolnych zajęć warsztatowych z cyklu „Wiosną malowane…”. Tegoroczne warsztaty odbyły się pod hasłem „Z nami zdobędziesz Olimp…”. W spotkaniu, jak co roku, wzięli udział uczniowie klas trzecich z zaprzyjaźnionych gimnazjów oraz po raz pierwszy ósmoklasiści ze szkół podstawowych. Do wspólnej edukacji i zabawy z młodzieżą ZS CKU w Wolborzu zostali zaproszeni uczniowie Zespołu Szkół w Wiadernie, Szkoły Podstawowej nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim, Szkoły Podstawowej w Komornikach oraz Gimnazjum Publicznego w Wolborzu wraz z opiekunami. Zaproszonych gości powitał dyrektor Zespołu Szkół CKU w Wolborzu, p. Sławomir Przybył, życząc przyjemnego pobytu w szkole i ciekawych wrażeń.

Podczas tegorocznych warsztatów młodzież uczestniczyła w konkursach, których tematyka dotyczyła Grecji, w tym mitologii greckiej. Konkursy przebiegały w 4 obszarach tematycznych:

  1. Rozpoznawanie bóstw olimpijskich i odnajdywanie ich w codziennym życiu,
  2. Prezentacja scenek pn. „Wesele Tetydy i Peleusa oraz spór o złote jabłko”’
  3. Dopasowywanie wypowiedzi współczesnej młodzieży do postaci z mitologii,
  4. Kalambury związane z dwunastoma pracami Heraklesa

Zajęcia edukacyjne poprzedziły zabawy integrujące obecną na spotkaniu młodzież. W trakcie zajęć warsztatowych uczniowie mieli okazję poznać geografię, historię i tradycje Grecji.

W konkursach największą liczbę punktów, a tym samym I miejsce ex aequo zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół w Wiadernie i Publicznego Gimnazjum w Wolborzu. Miejsce drugie zajęła Szkoła Podstawowa w Komornikach, zaś trzecie Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim.

Podczas wizyty w Zespole Szkół CKU w Wolborzu młodzież gimnazjalna miała również okazję zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły oraz bazą dydaktyczną, zwiedziła pomieszczenia lekcyjne oraz nawiązała kontakty ze starszymi koleżankami i kolegami – uczniami technikum.

Pobyt w szkole zakończył się wręczeniem, przez dyrektora szkoły, podziękowań dla szkół, które przyjęły zaproszenie do udziału w warsztatowych zajęciach integracyjnych, nagród za zmagania konkursowe oraz indywidualnych podziękowań dla uczniów i ich opiekunów. Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólny poczęstunek.

Z całą pewnością nie było to ostatnie wspólne spotkanie, a współpraca z zaprzyjaźnionymi gimnazjami będzie kontynuowana w przyszłości.

Spotkanie zorganizowali i poprowadzili nauczyciele: p.Agnieszka Olejnik, p. Urszula Siatkowska i p. Marzena Włoch  oraz uczniowie: Paulina Kozik Natalia Stefanek, Patrycja Woźniak (kl. 4 thk), Wiktoria Bilska (kl. 3 thk), Wiktoria Augustyniak, Martyna Gładysz, Agata Lisiecka, Dominika Szychta, Oliwia Urbaniak, Martyna Ziajka (kl. 2 thk), Błaszkowski Kacper, Jakub Kobus, Michał Tkaczyk, Oskar Wochna (kl. 2 tmra), Patryk Lewandowski (kl. 2 ti), Oliwia Baka, Emil Dyjas, Urszula Krawiec, Sara Wójcicka (kl. 1 thk), Wiktoria  Łomża, Kacper Rudniak (kl. 1tl) oraz Stanisław Dylewski (kl. 1tmra).

« z 2 »
EnglishGermanPolish
English German Polish