Monografia

Szkoła podobnie jak i ludzie przeżywa swój los – swoje dobre i gorsze chwile. Wielu z niej już odeszło, ale zawsze wracają wspomnienia, które mają nieprzeparty urok dawnych młodych lat.

… Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy …choćbyśmy uczniami byli najtępszymi w szkole świata nie będziemy repetować żadnej zimy ani lata. Żaden dzień się nie powtórzy – nie ma dwóch podobnych nocy”.

Wisława Szymborska

Każda  szkoła  ma  własną  historię,  którą  otacza  wyjątkowym  szacunkiem  i osłania  przed  zapomnieniem.  Na  przestrzeni  lat  różnie utrwalano  wielopokoleniowy  dorobek  przodków,  idea  chronienia dziejów od niepamięci zawsze była żywa, zmieniała się tylko forma zapisu  historii.  Do  naszych  czasów  przetrwały  więc  kroniki,  listy, pamiętniki,  czy  bardziej  urzędowe  zapiski  w postaci  protokołów, akt i innych dokumentów. Dzisiaj  natomiast  wielką  popularnością  cieszą  się  monografie.

Zespół Szkół w Wolborzu istnieje od 1967 roku. Czasy komunizmu, transformacji ustrojowej, a wreszcie Polski  niepodległej ukształtowały naszą szkołę, nadały jej właściwy kształt i charakter. Okres ten szczegółowo omawia I część monografii Zaproszenie do wspomnień. Lata 1967 – 2007 wydana z okazji 40 – lecia funkcjonowania szkoły. Dziś zapraszamy do poznania dalszej historii Zespołu Szkół w Wolborzu, która przecież ciągle trwa – do prześledzenia lat 2008 – 2017, czyli ostatniej dekady jej istnienia.

Z okazji przypadającego w tym roku Jubileuszu 50-lecia istnienia szkoły pragniemy  serdecznie zaprosić wszystkich absolwentów i przyjaciół szkoły na obchody tego szczególnego dnia.

EnglishGermanPolish
English German Polish