Blog

Szkoła praktycznego działania dla młodych rolników

Uczniowie trzecich klas 4 i 5 letniego Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki ZSCKU w Wolborzu w dniach 15.09 – 17.09 2001r. uczestniczyli w wyjazdowym szkoleniu ,,Szkoła praktycznego działania dla młodych rolników” , które odbyło się w Sławie w woj. lubuskim. Współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach schematu II Pomocy Technicznej ,,Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” . Uczniowie uczestniczyli w zajęciach teoretycznych, odwiedzili regionalny browar, ekologiczne gospodarstwo rolne oraz winnicę, gdzie mogli się dowiedzieć na temat produkcji piwa, uprawy winogron i produkcji wina, przetwórstwa mleka krowiego i koziego, produkcji serów oraz współpracy z producentami i innymi podmiotami zlokalizowanymi na obszarach wiejskich. Młodzież także uczestniczyła w wycieczce łodzią wiosłową po jeziorze Sławskim gdzie zagłębiała się w tajniki żeglarstwa.

EnglishGermanPolish
English German Polish