Blog

PROGRAM „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła bierze udział w PROGRAMIE „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”, którego pomysłodawcą, organizatorem i koordynatorem ogólnopolskim jest Kulczyk Fundation, a partnerem Marka Rossmann.

Celem Programu jest przeciwdziałanie problemowi ubóstwa i wykluczenia menstruacyjnego w Polsce poprzez zwiększenie dostępu do środków higieny menstruacyjnej oraz wiedzy nt. menstruacji i dojrzewania w szkołach publicznych na terenie Polski.

Nasza szkoła, jako jedna z 224 polskich placówek  objętych Programem, otrzymała darowiznę rzeczową w postaci produktów higieny menstruacyjnej – podpasek, a także program edukacyjny na temat menstruacji przygotowany przez Kulczyk Fundation, który będziemy realizować na różnorodnych zajęciach w bieżącym roku szkolnym.  Natomiast podpaski będą dostępne nieodpłatnie w toaletach żeńskich na terenie szkoły.

Akcją na terenie szkoły koordynuje p. Monika Sypułek wraz z przedstawicielami  Samorządu Uczniowskiego. Zainteresowanych szczegółowymi informacjami zachęcamy więc do kontaktu z ww. oraz odwiedzenia strony internetowej Kulczyk Fundation: https://kulczykfoundation.org.pl/menstruacja