Blog

Niedziela, 03/11/2019 – Grecja

Weekendu ciąg dalszy!

Dzisiaj odwiedziliśmy „zawieszone między niebem a ziemią” Meteory i wybudowane na nich prawosławne klasztory. Od 1981r. wpisane są one na światową listę zabytków dziedzictwa UNESCO. W ramach wprowadzenia do tematyki dzisiejszej wycieczki odwiedziliśmy pracownie ikon, w której dowiedzieliśmy się jak w tradycyjny sposób pisze się ikony bizantyjskie. Następnie przejechaliśmy trasą zatrzymując się w najbardziej zachwycających punktach widokowych. Wisienką na torcie była wizyta w klasztorze św. Varlama w towarzystwie pani przewodnik Eleni, która przekazała nam dużo cennych informacji.

Projekt pt. “Stawiamy na rozwój – ZS CKU w Wolborzu na praktykach zagranicznych”, nr 2019-1-PL01-K102-062594, realizowany w ramach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

EnglishGermanPolish
English German Polish