Blog

Nasi uczniowie ponownie w „Kole Fortuny”

W dniu 19.03.2019r. uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny uczestniczyli w nagraniach programu Koło Fortuny, emitowanego w programie 2 Telewizji Polskiej. Tym razem na nagrania czterech odcinków programu udali się uczniowie klas I TMRiA, I TL, I THK, I TH, II THK i I TI. Program nagrywany był w Centrum Produkcji Filmowo-Telewizyjnej ATM Studio w Warszawie.

Podczas jednodniowego pobytu w studiu nagrań młodzież miała okazję zapoznać się z warsztatem pracy w Telewizji Polskiej i podejrzeć pracę na planie „od kuchni”.  Uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć pracę dziennikarzy, operatorów, dźwiękowców, oświetleniowców, reżyserów, asystentów i animatorów oraz posłuchać na żywo piosenek w wykonaniu Rafała Brzozowskiego z zespołem muzycznym. Okazało się, że aby powstało kilkanaście minut gotowego nagrania potrzeba wielu powtórzeń i zbiorowej pracy całego zespołu oraz  wytrwałości widowni. Jednak możliwość przeżywania gorących emocji na żywo szybko rekompensowała  cierpliwość młodych statystów.

Niezapomnianą pamiątką z wyjazdu jest wspólne zdjęcie z prowadzącymi teleturniej – Rafałem Brzozowskim i Izabellą Krzan. Świetna zabawa, wiele emocji a przy tym edukacja – to kwintesencja wycieczki do świata mediów, jakim jest telewizja.

Zapraszamy do obejrzenia niezapomnianych odcinków (od 499 do 502) Koła Fortuny z udziałem młodzieży z naszej szkoły!!!

W wyjeździe wzięło udział łącznie 51 uczniów pod opieką p. Magdaleny Domańskiej, Anny Matuszkiewicz, Agnieszki Olejnik, Urszuli Siatkowskiej i Ewy Sobczyk.

EnglishGermanPolish
English German Polish