Blog

Karaoke 2019

Śpiewać każdy może …. pod takim hasłem został zorganizowany w Internacie przy Zespole Szkół CKU w Wolborzu w dniu  23.01.2019r. konkurs muzyczny – „KARAOKE”. Pomysłodawcą zabawy była grupa II, która zorganizowała nam dzisiejsze śpiewanie pod kierunkiem p. Renaty Garnys. Karaoke – jest to forma rozrywki pochodząca z Japonii, polegająca na śpiewaniu znanych przebojów na tle odtwarzanego z nagrania akompaniamentu instrumentalnego bez warstwy wokalnej. Śpiewającemu może pomagać wyświetlanie tekstu na dowolnym medium. Dzisiaj już wszyscy wiemy co to jest karaoke i wiele osób chce chętnie śpiewać przed szerszą publicznością dla zabawy, przyjemności i relaksu.

Młodzież z naszego internatu miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności wokalnych i muzycznych występując przed koleżankami i kolegami. Cała impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem. Eliminacje do naszego konkursu trwały już od kilku tygodni w internacie. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności śpiewając w dwóch kategoriach: solo i zespół. Ocenie podlegały: poziom muzyczny, interpretacja utworu, zgodność śpiewu z podkładem muzycznym i ogólny wyraz artystyczny. Jury miało bardzo trudny orzech do zgryzienia z wyłonieniem zwycięzców. Po burzliwych naradach przyznano następujące miejsca i wyróżnienia oraz wręczono nagrody:

I MIEJSCE – Michał Matuszczak

II MIEJSCE –  Natalia Stefanek & Kacper Rudniak

III MIEJSCE – Sara Wójcicka & Justyna Maciejewska

WYRÓŻNIENIE – Sandra Wójcik

Mieszkańcy już nie mogą się doczekać kolejnego konkursu muzycznego. Cała społeczność bawiła się wyśmienicie.Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za wspólna zabawę.

« 1 z 2 »
EnglishGermanPolish
English German Polish