Hubertus 2019

XXII Bieg Św. Huberta – Święto jeźdźców i myśliwych odbyło się 23 października 2019 r.

W biegu uczestniczyło 15 jeźdźców – uczniów naszej szkoły na koniach szkolnych i prywatnych oraz absolwentów na prywatnych. Mastrem była Wiktoria Augustyniak a Kontrmastrem Oliwia Urbaniak – uczennice klasy III. Po biegu terenowym odbyło się szukanie lisa, który ukryty był na ternie pałacowego parku. Królową tegorocznego święta została Zuzanna Zasada na koniu Jasper i to ona odnalazła lisa.

Mieliśmy możliwość podziwiać pokazy jazdy bryczkami. Gościnnie wystąpił Pan Bogdan Mierzejewski z klaczą Aurą ze Stajni Burza. Pięknie zaprezentował się również Pan Paweł Andrzejewski z parą koni rasy śląskiej zaprzęgniętych do myśliwskiego breka – a to dzięki uprzejmości Pana Jacka Jantonia specjaliście i Mistrzowi Polski w Powożeniu Tradycyjnym.  Goście mogli również skorzystać z zaprzęgów maratonowych. Powożącą była Pani Prof. Małgorzata Misztal i Wiktoria Bilska – uczennica klasy IV.

Jeźdźcy po jeździe terenowej i pokonaniu przeszkód przystąpili do poszukiwań lisa, który był ukryty na terenie naszego przepięknego parku. Szczęśliwą królową tego bezkrwawego polowania została Patrycja Kaźmierczak nasza absolwentka. Po wręczeniu nagród i rundzie honorowej mogliśmy przystąpić do dalszej zabawy.

Uczniowie klasy I THK przystąpili do chrztu na jeźdźca, który przeprowadziła klasa II THK pod okiem wychowawcy Magdaleny Makulskiej. Wszyscy goście wysłuchali przysięgi składanej przez świeżo upieczonych koniarzy. Profesor Jerzy Rubersz wraz ze swym koniem Niklem zapoznał obecnych ze szkoleniem konia w stylu western oraz pracą z ziemi. Wielką atrakcją była próba sił ludzkich i końskich mięśni . Zwycięzcą został niezawodny Bankier wałach rasy śląskiej.

Wszystkim gościom rodzicom młodzieży dziękujemy za przybycie.

Dziękujemy Paniom Prof. Magdalenie Domańskiej i Małgorzacie Misztal za zorganizowanie tego pięknego święta a Panu Prof. Markowi Słowikowi za fotografie.

EnglishGermanPolish
English German Polish